Nawigacja
Rada pedagogiczna Samorząd uczniowski Rada Rodziców Kontakt
Akty prawne
Statut
Szkolny program wych-prof
Procedura ds. frekwencji
Strategia Oświatowa Miasta
Historia
Wstęp
Narodziny szkoły
Dwudziestolecie międzywojenne
Okres wojny i okupacji
Powojenne dzieje szkoły
Dyrektorzy
Nauczyciele
Projekty
Comenius wielostronny
Comenius dwustronny
Kącik miłośnika angielskich struktur językowych
Stowarzyszenie
Aktualności
Statut
Cele
Zarząd
Założyciele/Członkowie
Geneza
INTERNAT
Aktualności
Rekrutacja
Regulamin
Samorząd
Galeria
Kontakt

Różne oblicza Frankofonii

  Konto ukryte dnia April 11 2011   Czytaj więcej   1483 czytań  Drukuj

Kraje frankofońskie to takie kraje, w których jest obecny język francuski. Czy przymiotnik frankofoński jest synonimem francuskojęzyczny? Chyba nie, chociaż wiele osób używa go zamiennie. Tunezja np. jest krajem frankofońskim jednak nie jest krajem francuskojęzycznym. W każdej encyklopedii znajdziemy informację, iż jest to kraj arabskojęzyczny. Mimo to, na witrynach sklepowych, nazwach ulic itp. czytamy dwujęzyczne napisy: arabskie i francuskie. Właściwie wszyscy mieszkańcy tego kraju, podobnie innych krajów Maghrebu (Maghreb to określenie stosowane przez Arabów w stosunku do regionu północno-zachodniej Afryki. Nazwa przyjęła się również w językach europejskich i odnosi się obecnie do Maroka, Algierii i Tunezji) władają lepiej czy gorzej językiem francuskim.

Licealiada

  Konto ukryte dnia April 11 2011 Drukuj

W dniach 24-25 marca 2011 na Hali im. Arkadiusza Gołasia odbyły się IX Mistrzostwa Miasta Ostrołęki Szkół Średnich w piłce siatkowej kobiet o puchar przechodni prezydenta miasta Ostrołęki "LICEALIADA".

Dziewczęta z naszej szkoły z wielką determinacją dążyły do finału. Oczywiście bez większych problemów udało im się to osiągnąć. Zespół do walki zagrzewali wierni kibice z różnych klas. Emocje towarzyszące finałowemu meczowi sięgały zenitu. Szczególnie, że walka odbywała się pomiędzy rywalizującymi od zawsze sąsiednimi szkołami, a mianowicie I i II Liceum Ogólnokształcącym. Mecz, w którym nasze siatkarki wykazały się wspaniałymi umiejętnościami, zakończył się wynikiem 2:1 dla nas. Chcielibyśmy serdecznie podziękować siatkarkom:

  • Marcie Skibie – II C
  • Klaudii Pławskiej – II C)
  • Martynie Zyśk – II C
  • Natalii Olech – III G
  • Oldze Długołęckiej – II B
  • Gabrieli Borawskiej – III E
  • Aleksandrze Mierzejewskiej – I B
  • Lidii Kosek – II E
  • Klaudii Stepnowskiej – II E

Dziękujemy także trenerowi głównemu pani Agacie Dmochowskiej za wsparcie i pomoc w osiągnięciu mistrzostwa.

Prezentacje edukacyjne

  Konto ukryte dnia April 11 2011   Drukuj

17 marca po raz dziewiąty nasza szkoła prezentowała swoją ofertę edukacyjną dla przyszłych uczniów. Jak zawsze stoisko I LO cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Szczegółowych informacji gimnazjalistom i ich rodzicom udzielali uczniowie klasy IIa i IIe. Tomek i Agnieszka udowadniali młodszym kolegom, że eksperyment chemiczny jest ważnym elementem zdobywania wiedzy, a Kamil, Paweł i Piotr zachęcali do poznawania tajników fizyki i elektroniki. Obecność nauczycieli nadawała rangi wszystkim rozmowom. Dodatkową atrakcją były występy naszej utalentowanej młodzieży. Milena, Ilona i Aleksandra zaśpiewały piękne piosenki, a tańcem zachwyciły pary: Alicja i Łukasz w tańcu towarzyskim oraz Karolina z Marcinem w tańcach narodowych.

Generał Józef Bem - bohater wolności

  Konto ukryte dnia April 11 2011   Czytaj więcej   1617 czytań  Drukuj

Dokładnie 217 lat temu, 14 marca 1794 roku narodził się Józef Zachariasz Bem – "bohater wolności". Z okazji Dnia Patrona uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście zgromadzili się w hali sportowo–widowiskowej im. A. Gołasia.

Po uroczystym odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" szkolna delegacja udała się pod pamiątkową tablicę poświęconą pamięci gen. Bema, gdzie w hołdzie patronowi złożyła kwiaty.

POWIEDZ NIE TRĄDZIKOWI

  Konto ukryte dnia April 11 2011   Drukuj

Dnia 17 marca w godzinach 830 – 1330 w ramach kampanii Powiedz Nie Trądzikowi przebadanych zostało przez lekarza dermatologa – Panią Małgorzatę Noll Kaczyńską 85 uczniów okolicznych szkół średnich.

Nakręceni na pomoc

  Konto ukryte dnia April 11 2011   Czytaj więcej   1429 czytań  Drukuj

Trwa zbiórka nakrętek na wózki inwalidzkie dla Damiana i Patryka. Chłopcy są uczniami szkoły podstawowej w Makowie Mazowieckim. Co piątek ważą nakrętki mając nadzieję że wkrótce będą mogli otrzymać nowy wózek. Akcję zbierania nakrętek koordynuje ZAKRĘCONA DRUŻYNA z klasy 1g.

TY TEŻ MOŻESZ POMÓC. Nakrętki można zostawiać przy stoliku dyżurnych, w sali nr 7 i w internacie.

Najlepszy astronom na Mazowszu

  Konto ukryte dnia April 11 2011 Drukuj

Uczeń z klasy 2a Kamil Jasiński wraz z nauczycielką fizyki p. Anną Maksimowską otrzymali zaproszenie do udziału w XXXVII Wojewódzkim Finale Seminarium Astronomiczno – Astronautycznego w Warszawie. Konkurs odbył się 2. marca w Zespole Szkół Nr 5 im. Stefana Kisielewskiego w Warszawie. Do rywalizacji finałowej zakwalifikowano 12 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych województwa mazowieckiego. Kamil pokonał wszystkich. Zajął I miejsce w województwie i będzie reprezentował Mazowsze w finale ogólnopolskim w Grudziądzu pod koniec marca. Jako zwycięzca stał się posiadaczem własnego teleskopu optycznego.

Kamil w ubiegłym roku, w poprzedniej edycji tego konkursu, zajął II lokatę w województwie. Widać więc, że rozwija swoje zainteresowania.

Gratulujemy Kamilowi i życzymy sukcesu na szczeblu ogólnopolskim!

Rekrutacja 2018
Kierunki kształcenia
Kwestionariusz osobowy
Regulamin
Rejestracja

Film o szkole

Matura 2018
Komunikat
Opłata za egzamin maturalny
Harmonogram
Deklaracje
Olimpiady
OKE
CKE
Dostosowania
Przybory
Informatyka
Dla Uczniów
Gazetka
Koła zainteresowań
Rozkład dzwonków
Podręczniki klasy I
Podręczniki klasy II
Podręczniki klasy III
Indywidulany program i tok nauki
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
XXII sesja SDiM
Dla Rodziców
Zebrania z Rodzicami
Dyżury nauczycieli
Regulamin Rady Rodziców
Reforma edukacji
List MEN do Rodziców
Różne