Nawigacja
Rada pedagogiczna Samorząd uczniowski Rada Rodziców Kontakt
Akty prawne
Statut
Szkolny program wych-prof
Procedura ds. frekwencji
Strategia Oświatowa Miasta
Historia
Wstęp
Narodziny szkoły
Dwudziestolecie międzywojenne
Okres wojny i okupacji
Powojenne dzieje szkoły
Dyrektorzy
Nauczyciele
Projekty
Comenius wielostronny
Comenius dwustronny
Kącik miłośnika angielskich struktur językowych
Stowarzyszenie
Aktualności
Statut
Cele
Zarząd
Założyciele/Członkowie
Geneza
INTERNAT
Aktualności
Rekrutacja
Regulamin
Samorząd
Galeria
Kontakt

Wszystkie kolory żywej Ziemi

  dnia June 14 2018 Drukuj

Od 12 czerwca na parterze naszej szkoły gości wystawa fotografii pt. „Wszystkie kolory żywej Ziemi”. Jest ona o tyle niezwykła, że zdjęcia zostały wykonane z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) i stwarzają okazję do spojrzenia na naszą planetę z zupełnie innej - kosmicznej perspektywy. Możemy tu ujrzeć zarówno naturalne piękno Ziemi jak i efekty działalności człowieka, które wpływają na jej oblicze. Zdjęcia wykonali uczniowie w wieku od 12 do 19 lat w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach (MOA), w Zespole Szkół nr 5 w Stargardzie oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Wieliczce.

Jak to możliwe? Dzięki projektowi „Sally Ride EarthKAM” prowadzonemu przez NASA uczniowie kilka razy w ciągu roku mają możliwość uczestnictwa w misjach, podczas których otrzymują dostęp do mapy z trasami planowanych przelotów ISS. Na podstawie tych danych mogą zlecić cyfrowej kamerze zamieszczonej na pokładzie stacji uwiecznienie wybranych przez siebie obszarów na powierzchni Ziemi, które znajdą się w jej zasięgu. Następnie uzyskane zdjęcia mogą przeanalizować i opracować przy użyciu nawet prostych programów graficznych.

To właśnie tak powstała wystawa „Wszystkie kolory żywej Ziemi”, której stacjonarną wersję można oglądać w MOA w Niepołomicach od października 2017 do września 2018. Natomiast autorzy chcąc dotrzeć do jak największej rzeszy odbiorców stworzyli też wersję mobilną wystawy, która odwiedziła już Zamek Królewski w Niepołomicach, Solne Miasto w Wieliczce, Szkołę Podstawową nr 2 w Wieliczce, a teraz, dzięki uprzejmości pana Grzegorza Sęka z MOA, gości w progach naszej szkoły. Wystawę możemy podziwiać do 26 czerwca, gdyż później wyrusza do Olsztyna, gdzie do końca wakacji będzie wystawiona w Olsztyńskim Planetarium.

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z wystawą. Być może stanie się ona inspiracją również dla naszych uczniów.

Noc z ILO!

  dnia June 07 2018 Drukuj

Serdecznie zapraszamy Gimnazjalistów, Rodziców oraz Społeczność ILO na Noc z ILO!
W programie:

 • gry matematyczne,
 • pokazy z fizyki, biologii i chemii,
 • gry terenowe,
 • występy fitness,
 • poczęstunki, kawiarenki i miniprzedsiębiorstwa,
 • scenki kabaretowe,
 • warsztaty kulinarne po angielsku,
 • powtórka hiszpańskiego na wakacje,
 • ciekawy spektakl,

i wiele innych atrakcji. Nie może Państwa zabraknąć!

Podsumowanie całorocznego konkursu na najładniejszy pokój w internacie "Grafik czystości"

  dnia May 29 2018 Drukuj

21.05.2018 r. w internacie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu "Grafik czystości" oraz wręczenie nagród.

 • I miejsce zajęły dziewczęta z p. 19
 • II miejsce – p. 21 i p. 24
 • III miejsce – p. 25

Gratulujemy!!!

Organizatorzy: A. Ciepierska
M. Brzostek

Zajęcia warsztatowe w Internacie – „Kartka dla Mamy”

  dnia May 29 2018 Drukuj

W dniu 22.05.2018 r. w świetlicy odbyły się zajęcia, gdzie młodzież wykonywała ozdobne kartki z okazji „Dnia Matki”. Na zajęciach panowała atmosfera pełna pomysłów i inwencji twórczej.

Wszyscy starali się, aby ich kartki dla mamy były wyjątkowe. Efekty pracy okazały się owocne i powstały piękne prezenty dla mam.

Magdalena Filochowska

Zebrania z rodzicami

  dnia May 16 2018 Drukuj

Dnia 23.05.2018 r. odbędą się zebrania wychowawców klas z Rodzicami. Serdecznie zapraszamy. Nauczyciele pozostają do dyspozycji Rodziców w godzinach 1630-1730

godz. 1630-1700

KlasaWychowawcaNr saliKlasaWychowawcaNr sali
I AM. Baczewski3II AA. Dmochowska27
I BJ. Szczepkowska36II BR. Bacławski34
I CB. Giers7II CŁ. Władysiuk33
I DH. Piersa44II DB. Sadowska17
I EJ. Kazimierczyk (zast. za A. Koronkę)9II EA. Markowska6
I FI. Malinowska8II FA. Sawicka28
I GJ. Ciszkowska30II GM. Niewiadomski35
I HI. Gawrych43II HR. Żebrowski19

Międzyszkolny konkurs języka angielskiego „Piórko”

  dnia May 09 2018 Drukuj

24 kwietnia 2018 r. odbył się finał IX Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego „Piórko” organizowanego przez I LO w Ostrołęce. Konkurs został przygotowany przez p. Łukasza Władysiuka oraz p. Kingę Zyskowską i skierowany jest do uczniów klas drugich i trzecich szkół gimnazjalnych z powiatu ostrołęckiego. W etapie szkolnym dziewiątej edycji konkursu wzięło udział 140 uczniów z 9 szkół. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 21 uczniów, którzy w etapie międzyszkolnym zmagali się z zagadnieniami leksykalno-gramatycznymi, jak również mogli pochwalić się swoją wiedzą kulturoznawczą. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Zuzanna Pasikowska z SZ nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce. Drugie miejsce zajęli ex aequo Dawid Chomentowski z SP 5 w Ostrołęce oraz Jakub Godlewski z Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu, a miejsce trzecie Paula Orłowska z SP 5 w Ostrołęce. Nagrodę główną w postaci tabletu ufundował Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki pan Jerzy Grabowski, pozostałe nagrody ufundowane zostały przez wydawnictwa Oxford oraz Pearson. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy osiągniętych wyników i wysokiego poziomu znajomości języka.

Pola Nadziei 2018

  dnia May 09 2018 Drukuj

Dnia 22 kwietnia 2018 roku, w Ostrołęce, Goworowie i Baranowie została przeprowadzona Kampania Pola Nadziei 2018.

Po Mszach św. wolontariusze kwestowali przy kościołach. Wszystkie zebrane pieniądze zostały przekazane na rzecz Hospicjum Domowego CARITAS Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce.

Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem p. Mariolą Antoszewską, zbierali pieniądze po Mszach o godz. 7.00, 8.30, 10.00 przy kościele p.w. NNMP (fara) w Ostrołęce gdzie spotkaliśmy się ze zrozumieniem i ciepłym przyjęciem wszystkich darczyńców.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za zaangażowanie się w akcję służącą pomocy nieuleczalnie chorym.

Pola Nadziei jest to międzynarodowa akcja wywodząca się ze Szkocji sprzed 58 lat, a do Polski przywędrowała 18 lat temu i zapoczątkowało ją Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie.

Pola Nadziei to kampania polegająca na tym, że jesienią sadzimy żonkile przed urzędami, szkołami, na rondach, skwerach i w parkach. Na wiosnę ścięty żonkil wręczany jest ofiarodawcom w zamian za datek na rzecz osób terminalnie chorych. W czasach starożytnych żonkil był symbolem nadziei, nowego życia, odrodzenia, triumfu miłości nad śmiercią, poświęcenia nad egoizmem – dzisiaj jest symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową.

Każde hospicjum, które zgłosiło swój akces do kampanii, realizuje swój własny program uzyskiwania funduszy w ramach ogólnopolskiego programu Pola Nadziei. Program kampanii przygotowany przez hospicja biorące udział w akcji skupia się na szerzeniu idei hospicyjnej poprzez tworzenie żonkilowych kwietników, które są żywym symbolem tej akcji i pozyskiwanie funduszy dla pełnienia opieki hospicyjnej i organizowanie kwest przy kościołach, na ulicach oraz współpraca ze szkołami, której celem jest uwrażliwienie ludzi młodych na potrzeby osób chorych na choroby nowotworowe.

Rekrutacja 2018
Kierunki kształcenia
Kwestionariusz osobowy
Regulamin
Rejestracja

Film o szkole

Matura 2018
Komunikat
Opłata za egzamin maturalny
Harmonogram
Deklaracje
Olimpiady
OKE
CKE
Dostosowania
Przybory
Informatyka
Dla Uczniów
Gazetka
Koła zainteresowań
Rozkład dzwonków
Podręczniki klasy I
Podręczniki klasy II
Podręczniki klasy III
Indywidulany program i tok nauki
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
XXII sesja SDiM
Dla Rodziców
Zebrania z Rodzicami
Dyżury nauczycieli
Regulamin Rady Rodziców
Reforma edukacji
List MEN do Rodziców
Różne