Wigilia w Internacie

dnia January 03 2018 Drukuj

19.12.2017 r. w naszym internacie odbyły się „Jasełka”. W uroczystości tej uczestniczyli: Dyrekcja I LO, Kierownik, Wychowawcy i mieszkańcy internatu. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas wychowankowie, którzy przedstawili „Jasełka”. Całość dopełniały przepięknie zaśpiewane kolędy i pastorałki, które sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się Świąt. Po uroczystości wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Atmosfera tego wieczoru była wyjątkowa, a na zakończenie wychowankowie otrzymali świąteczne prezenty.

Podziękowania składamy wszystkim wychowankom zaangażowanym w przygotowanie wieczoru wigilijnego.

Ewa Grala

Przedstawienie Bożonarodzeniowe

dnia December 27 2017 Drukuj

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. W naszej szkole tradycyjnie, w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia, 22 grudnia 2017 r. odbyły się trochę inne jasełka niż zazwyczaj.

Uczniowie klas I g oraz II g pod przewodnictwem ks. Mariana Grochowskiego i p. Sylwestra Zduńczyka przygotowali przedstawienie Bożonarodzeniowe w pięciu aktach, którego akcja dzieje się kolejno w piekle, niebie oraz polskiej rodzinie. Przedstawienie Jasełkowe uświetnił występ chóru pod kierunkiem uczennicy klasy I d Marii Cichockiej. Całości dopełniała wspaniała dekoracja przygotowana przez p. Katarzynę Dziekońską wraz z uczniami z klas I g, II g oraz II f. Nagłośnienie natomiast zapewniła p. Joanna Kazimierczyk z uczniami z klas II f, II e oraz III h.

Przedstawienie było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Uczniowie dołożyli wielu starań, aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia oraz na długo zapisały się w pamięci publiczności.

Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowych i wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku, podziękowała wszystkim za przybycie, złożyła życzenia świąteczne gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły, zaproszonym gościom oraz uczniom.

Dziękujemy za chwile wigilijnej atmosfery spotkania opłatkowego!

Niech to Boże Narodzenie będzie czasem wzajemnych życzeń, radości, miłości i pokoju, nadziei na nadchodzący Nowy Rok.

Życzenia Świąteczne

dnia December 22 2017 Drukuj

Wesołych, pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia marzeń w nadchodzącym Nowym Roku 2018 życzy Dyrekcja I LO.

Mistrz ortografii 2017

dnia December 20 2017 Drukuj

13 grudnia 2017 r. w naszym internacie odbyło się podsumowanie IV Międzyinternackiego Konkursu „Mistrz Ortografii”.
Wyniki przedstawiły się następująco:

• I miejsce: Patrycja Powichrowska – Internat I LO
  • II miejsce: Łucja Samorajczyk – Internat I LO
  • III miejsce: Patrycja Zajda – Bursa Regionalna

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Ewa Grala

„Jasełka” dla dzieci z „Kolorowej Szkoły”

dnia December 19 2017 Drukuj

13 grudnia 2017 r. grupa wolontariuszy z naszego internatu odwiedziła dzieci z „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla dzieci niepełnosprawnych w Ostrołęce.
Po przedstawieniu przez młodzież „Jasełek” wspólnie śpiewaliśmy kolędy i pastorałki.
Dzięki zorganizowanej w internacie zbiórce pieniędzy przekazaliśmy dzieciom bon podarunkowy na zakup pomocy dydaktycznych.
Uczniowie „Kolorowej Szkoły” podarowali nam własnoręcznie wykonaną kartkę świąteczną z życzeniami w formie piktogramów.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję, a w szczególności młodzieży, która przygotowała świąteczne przedstawienie.

Aneta Ciepierska

Konkurs na „Kartkę Bożonarodzeniową”

dnia December 19 2017 Drukuj

14 grudnia 2017 r. został rozstrzygnięty V Międzyinternacki Konkurs Plastyczny na „Kartkę Bożonarodzeniową” organizowany przez Bursę Regionalną w Ostrołęce. Do konkursu przystąpiły wychowanki naszego Internatu. Złożyły ręcznie wykonane kartki świąteczne. Trzecie miejsce zajęła Patrycja Bałdyga. Otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową. Pozostałe wychowanki dostały słodkie upominki.
Gratulujemy!

Opiekunowie:
Danuta Prusińska
Magdalena Filochowska

„Ozdoby świąteczne” – warsztaty

dnia December 13 2017 Drukuj

W dniu 7 grudnia 2017 r. w internacie odbyły się warsztaty: "Ozdoby świąteczne". Dziewczęta zdobiły styropianowe choinki, bombki, dzwoneczki kolorowymi i błyszczącymi cekinami. Wymagało to dużej precyzji, ale efekty okazały się bardzo ciekawe. Ozdoby zostaną zawieszone na naszej choince.

Danuta Prusińska
Magdalena Filochowska