Koncert muzyki francuskiej

dnia March 21 2018 Drukuj

22 marca w czwartek o godzinie 1800 zapraszamy do Kafeterii przy ul. Gołębiej 3 na koncert muzyki francuskiej w wykonaniu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego.

Kartka dla Wiktorka

dnia March 19 2018 Drukuj

W dniach 26.02-2.03.2018 roku, w naszej szkole, odbyła się akcja "Kartka dla Wiktorka"

Wiktor ma 10 lat i jest chory na białaczkę. 9 marca 2018 roku Wiktor obchodził 10 Urodziny.

Z tej okazji, Sebastian Powichrowski z klasy 3B zaproponował koleżankom i kolegom z klasy, aby wykonać kartki urodzinowe dla Wiktora oraz zebrać pieniądze na klocki Lego.

Pomysł od razu został zaakceptowany, a akcja rozszerzona na całą Społeczność Szkoły-dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów klasy 3B, p. Katarzyny Dziekońskiej oraz wychowawca klasy 3B p. Marioli Antoszewskiej.

Przez cały tydzień Społeczność Szkoły mogła wrzucać kartki do wystawionego pudełka. Udało się zebrać kilkadziesiąt różnorodnych kartek oraz zakupić klocki Lego. Wszystko zostało przekazane na ręce Rodziców Wiktora, ponieważ Wiktorek przebywał w szpitalu.

Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w akcji.

Uczniowie klasy 3B wraz z wychowawcą M. Antoszewską

14 III 2018 – Dzień Patrona Szkoły Generała Józefa Bema

dnia March 16 2018 Drukuj

14 marca 2018 to szczególny dzień dla społeczności szkoły. W tym dniu obchodziliśmy Dzień Patrona i Święto Szkoły.

W programie obchodów był finał konkursu historycznego o Józefie Bemie, występ poetycko - muzyczny uczniów oraz pokaz poloneza w wykonaniu uczniów klas III.

W obchodach Dnia Patrona wzięli udział goście z Węgier (János Tischler – Radca Ambasady Węgier w Warszawie i jednocześnie Dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie oraz Akos Engelmayer, były Ambasador Węgier w Polsce w latach 1990-1995), przedstawiciele władz lokalnych, nauczyciele i uczniowie oraz zaproszeni goście biorący udział w konkursie historycznym.

Katarzyna Markowska z I D finalistką XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej

dnia March 15 2018 Drukuj

W środę, 7 marca w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży przeprowadzono diecezjalny etap XXVIII edycji Olimpiady Teologii Katolickiej.

Tegoroczny temat olimpiady brzmi: "Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka". W etapie tym, poprzedzonym etapem szkolnym, wzięło udział około 40 uczestników z całej Diecezji Łomżyńskiej.

Do kolejnego, ogólnopolskiego etapu, zakwalifikowała się trójka najlepszych uczniów w tym uczennica naszej szkoły. I miejsce na forum diecezji zajęła Katarzyna Markowska z klasy I D, jej wkład pracy w przygotowanie do poszczególnych etapów wymagał dużego poświęcenia.

Kasi gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie ogólnopolskim, który odbędzie się w kwietniu w Łodzi.

Więcej informacji pod linkami:

Opiekun
Sylwester Zduńczyk

"Dzień Kobiet" w Internacie

dnia March 09 2018 Drukuj

Obchody Dnia Kobiet w Internacie rozpoczęły się wczesnoranną pobudką Dziewcząt i wręczeniem bezcennych, praktycznych upominków od męskiej części mieszkańców Internatu. Natomiast wieczorem, p. Kierownik Marcin Polak złożył Dziewczętom życzenia wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń i uśmiechu na twarzy. O ten uśmiech zadbali następnie panowie, którzy pod opieką p. Michała Brzostka, przedstawili przygotowany dla wszystkich Pań, w tym obecnych w osobach Dyrekcji p. Anny Maksimowskiej, p. Magdaleny Wójcik i p. Sylwi Kujawy oraz wychowawczyń Internatu, występ satyryczny, w trakcie którego w ekspresywny sposób zaprezentowali kilka tematycznych skeczy oraz quiz z markowymi nagrodami dla zwyciężczyń.

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

dnia March 05 2018 Drukuj

"Nie dajmy zginąć poległym"
Zbigniew Herbert

Siódmy raz mogliśmy obchodzić Narodowe Święto tych, o których przez lata historia głucho milczała.

Młodzież naszej szkoły po raz kolejny uczciła pamięć żołnierzy niezłomnych audycją historyczno - patriotyczną, pieśniami narodowymi, na przykład formacji "Forteca" i okolicznościową gazetką, przybliżającą postaci żołnierzy wyklętych. Audycję prowadzili uczniowie z klasy Ig: Klaudia Korzeniecka, Aleksandra Gąska, Jakub Dziczek. Szkoła przybrana została w narodowe barwy.

Powojenne podziemie niepodległościowe stanowiło prostą kontynuację działalności niepodległościowej z okresu okupacji niemieckiej, będąc naturalną konsekwencją wyborów dokonywanych na początku wojny przez dziesiątki tysięcy konspiratorów. Było też pierwszym odruchem samoobrony społeczeństwa polskiego przeciwko siłą narzuconej przez sowietów - komunistycznej władzy.

Młodzież przypomniała biogramy rotmistrza Witolda Pileckiego, Danuty Siedzikówny, Augusta Emila Fieldorfa „Nila”. Ustanowienie w 2011 r. 1marca Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” stanowi potwierdzenie przez wolną, demokratyczną Rzeczpospolitą roli, jaką odegrali oni na drodze do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nad całością przedsięwzięcia czuwały Panie - Jolanta Ciszkowska i Beata Sadowska.

II miejsce w Konkursie Historycznym

dnia March 05 2018 Drukuj

Dnia 08.02.2018 r. odbył się finał XVI edycji regionalnego Konkursu Historycznego Epoka Prymasa Tysiąclecia. Szkołę reprezentowali w zmaganiach pisemnych: Marta Gnatkowska z klasy I G (opiekun p. Jolanta Ciszkowska), Gabriela Borajkiewicz z klasy II B (opiekun p. Rafał Bacławski), Wiktor Rostkowski z klasy II G (opiekun p. Marek Niewiadomski).

Do ostatniego etapu - eliminacji ustnych zakwalifikowała się Marta Gnatkowska, która w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła II miejsce. Gratulacje!

Zwycięzcy wykazali się wiedzą historyczną znacznie wykraczającą poza programy nauczania historii oraz rozległą znajomością dziedzictwa Prymasa Tysiąclecia.

Finał odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie.

J. Ciszkowska