Nawigacja
Rada pedagogiczna Samorząd uczniowski Rada Rodziców Kontakt
Akty prawne
Statut
Szkolny program wych-prof
Procedura ds. frekwencji
Strategia Oświatowa Miasta
Historia
Wstęp
Narodziny szkoły
Dwudziestolecie międzywojenne
Okres wojny i okupacji
Powojenne dzieje szkoły
Dyrektorzy
Nauczyciele
Projekty
Comenius wielostronny
Comenius dwustronny
Kącik miłośnika angielskich struktur językowych
Stowarzyszenie
Aktualności
Statut
Cele
Zarząd
Założyciele/Członkowie
Geneza
INTERNAT
Aktualności
Rekrutacja
Regulamin
Samorząd
Galeria
Kontakt

Międzyinternacki Turniej Piłki Siatkowej

  dnia April 13 2018 Drukuj

We wtorek 10 kwietnia 2018 r. w hali widowiskowo-sportowej im. A. Gołasia odbył się zorganizowany przez nasz Internat – Międzyinternacki Turniej Piłki Siatkowej. Jak co roku wzięły w nim udział drużyny ostrołęckich Internatów: I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 oraz Bursy Regionalnej. Każda z drużyn mogła liczyć na wsparcie swoich kibiców, którzy licznie stawili się w hali. W tym roku hala okazała się wyjątkowo gościnna dla zespołów gości:

  • I miejsce – Internat Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce
  • II miejsce – Bursa Regionalna w Ostrołęce
  • III miejsce – Internat Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce
  • IV miejsce – Internat I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, drużyny z miejsc I-III puchary, a zwycięzca turnieju otrzymał nagrodę główną – piłkę do gry w siatkówkę.

Internat I Liceum Ogólnokształcącego reprezentowali:
Ciuchta Klaudia, Grądzik Adrian, Krajewski Sebastian, Łuczkowska Małgorzata, Szok Patryk, Włodarski Kacper, Tański Bartosz.

Opiekunem naszej drużyny był p. Michał Brzostek, a nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał p. Mateusz Mielnik.

Dzień Krajów Anglojęzycznych

  dnia April 13 2018 Drukuj

W dniu 11 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Krajów Anglojęzycznych. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji takich jak potrawy i wypieki związane z tradycjami Wielkiej Brytanii, USA, Australii i Irlandii, konkurs na najlepszy strój związany z tymi krajami, konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych czy koncert piosenki angielskiej w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Uczniowie przygotowali przepiękne dekoracje, a w radiowęźle rozbrzmiewała muzyka wykonawców pochodzących z krajów anglojęzycznych. Dochód z akcji w łącznej kwocie 513,90 zł zostanie przekazany na Dom Dziecka w Ostrołęce oraz zakup karmy dla schroniska.

Organizatorzy:
Klasa 1C gr1 z panią Izabelą Górską.

Klasa 2F gr2 z panią Barbarą Plagą.

Klasa 1B: Bernatowicz Alicja,Bielska Małgorzata,Damięcka Zuzanna, Gontarz Marta,Jakubiak Aleksandra, Jankowska Patrycja, Kania Natalia, Kowalkowska Emilia, Kowalska Magdalena, Rogalska Kamila i 2F: Artamonow Paulina, Babińska Julia, Brzostek Dominika, Brzóska Oliwia, Czajkowska Żaneta, Gasek Patrycja, Grzyb Emilia,Kijak Klaudia, Kozłowska Iga, Kubeł Julia, Kucińska Katarzyna z panią Martą Łomacz.

Klasa 2E: Kinga Bacławska, Anna Czerepska, Olga Daniszewska, Magdalena Dobkowska, Natalia Kwiatkowska, Jakub Malinowski, Małgorzata Mierzejewska, Dominika Mydło, Wiktoria Nalewajk, Marta Niedźwiecka, Natalia Sadocha, Izabela Skonieczna, Natalia Świetlicka, Ewelina Kaliszewska i 2D: Magdalena Janaszek, Olga Sośnicka, Izabela Cimachowska, Julia Kobus z panią Agnieszką Klimkowską.

Serdecznie dziękujemy pani Joannie Kazimierczyk wraz z zespołem radiowęzła za zadbanie o nagłośnienie podczas koncertu piosenki angielskiej.

"Ojczysty – dodaj do ulubionych"

  dnia April 05 2018 Drukuj

Zapraszamy na finał konkursu "Ojczysty – dodaj do ulubionych" dn. 09.04.2018 r. o godz. 930

„Przemyślane zakupy kluczem do zdrowia – czyli jak rozumieć etykiety”

  dnia March 29 2018 Drukuj


Artykuł

Warsztaty Wielkanocne i konkurs na Stroik Wielkanocny

  dnia March 27 2018 Drukuj

15.03.2018 r. w naszym internacie odbyły się warsztaty z twórczynią ludową p. Czesławą Lewandowską. Młodzież pod czujnym okiem p. Lewandowskiej poznała techniki tworzenia palm oraz tradycje wielkanocne na Kurpiach.

22.03.2018 r. w Internacie ZSZ Nr 1 w Ostrołęce odbyło się podsumowanie II Międzyinternackiego Konkursu Plastycznego na Stroik Wielkanocny.

Nasi wychowankowie zdobyli:

  • Bartosz Woźniak – III miejsce
  • Paulina Szyszka – wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!!!

Anna Baczewska
Ewa Grala

Świąteczny kiermasz na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt „Canis” w Kruszewie

  dnia March 23 2018 Drukuj

Już od kilku lat młodzież naszej szkoły, przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy, organizuje kiermasze dla bezdomnych zwierząt z pobliskiego schroniska w Kruszewie, koło Goworowa. Tegoroczny, jednodniowy, kiermasz odbył się w czwartek 22 marca 2018 roku. Przygotowany został niemal w całości przez uczennice z klasy Ic: Jennifer Gałkowską, Dominikę Dudzińską, Wiktorię Abramczyk, Agatę Agaczewską, Elizę Luma i Martę Komosińską, przy współudziale starszych koleżanek z klasy IIIc – Martyny Krysiak i Dżesiki Kraśniewskiej, pod opieką Pani Beaty Sadowskiej. Na kiermaszu można było nabyć własnoręcznie wykonane świąteczne palmy i koszyczki, przepyszne ciasto oraz biżuteryjne świecidełka. Dzięki ofiarności nauczycieli i uczniów udało nam się zebrać kwotę 286 zł, za którą zostanie zakupiona specjalistyczna karma i preparaty weterynaryjne dla bezdomnych zwierząt.

Turniej Tenisa Stołowego Internatów Szkół Miasta Ostrołęki

  dnia March 23 2018 Drukuj

W środę 21 marca 2018 r. wychowankowie Internatu wzięli udział w zorganizowanym przez Internat przy Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce Turnieju Tenisa Stołowego Internatów Szkół Miasta Ostrołęki. W tym roku do turnieju przystąpiły reprezentacje internatów: Zespołu Szkół Zawodowych nr 2, I Liceum Ogólnokształcącego oraz Bursy Regionalnej. Uczestnicy zawodów rywalizowali w kategorii dziewcząt i chłopców, a nasz Internat reprezentowali:

  • Natalia Babińska
  • Martyna Trzcińska
  • Adrian Grądzik
  • Adam Wójcik

Każdy musiał rozegrać po trzy mecze w swojej grupie i kolejne trzy, jeśli wyszedł z niej na pierwszym lub drugim miejscu. Rywalizacja była dość wyrównana, a zawodnicy we wszystkie mecze włożyli wiele wysiłku. Na pochwałę zasłużyła cała nasza drużyna, jednak szczególne wyróżnienie należy się Martynie Trzcińskiej, która nie miała sobie równych w kategorii dziewcząt i zdobyła I miejsce w turnieju.
Gratulujemy.

Rekrutacja 2018
Kierunki kształcenia
Kwestionariusz osobowy
Regulamin
Rejestracja

Film o szkole

Matura 2018
Komunikat
Opłata za egzamin maturalny
Harmonogram
Deklaracje
Olimpiady
OKE
CKE
Dostosowania
Przybory
Informatyka
Dla Uczniów
Gazetka
Koła zainteresowań
Rozkład dzwonków
Podręczniki klasy I
Podręczniki klasy II
Podręczniki klasy III
Indywidulany program i tok nauki
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
XXII sesja SDiM
Dla Rodziców
Zebrania z Rodzicami
Dyżury nauczycieli
Regulamin Rady Rodziców
Reforma edukacji
List MEN do Rodziców
Różne