Zakończenie roku szkolnego klas III

dnia May 08 2018 Drukuj

27 kwietnia odbyło się zakończenie roku szkolnego klas trzecich. Na tę szczególną uroczystość młodzież klas 1A, 1B, 1D,1E, 1F, 2G i 2F przygotowała montaż poetycko-muzyczny, któremu przewodziły słowa: Nadzieja to czas bez pożegnań. Po refleksyjnej części artystycznej przyszedł czas na podziękowania i gorące gratulacje tym uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, odnotowali sukcesy w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, angażowali się na rzecz społeczności szkolnej i środowiska lokalnego oraz aktywnie działali w ZHR. Wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe i dyplomy uznania. Po części oficjalnej abiturienci spotkali się po raz ostatni w swoim gronie z wychowawcami. To kwietniowe przedpołudnie należało z pewnością do takich, które na długo pozostają w pamięci...

Młodzieżowa pierwsza pomoc

dnia May 07 2018 Drukuj

Dnia 25 kwietnia 2018 r. w małej salce Hali Gołasia odbył się etap rejonowy Mistrzostw I pomocy PCK. Uczestnikami eliminacji byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Trzynaście zespołów miało do wykonania resuscytację krążeniowo-oddechową, zaopatrzenie złamania otwartego, krwotoku, oparzenia, II i III stopnia oraz odpowiedź na zestaw wylosowanych trzech pytań dotyczących działalności PCK i MCK. Najlepiej wypadły drużyny z SP Kadzidle, Gimnazjum w Myszyńcu i I LO w Ostrołęce. Nagrody dla najlepszych to książki i dyplomy. Zespół naszej szkoły będzie reprezentował Ostrołęcki Odział PCK 26 maja w Piasecznie podczas etapu okręgowego.

Skład zespołu I LO: Patrycja Trzaska, Natalia Dobrowolska, Magdalena Kadłubowska, Julia Tofel, Wiktoria Orzoł.

Opiekun
G. Kiejna

Święto książki!!!

dnia April 27 2018 Drukuj

19 kwietnia 2018 r. w Czytelni Pedagogicznej w Ostrołęce wychowankowie naszego internatu przygotowali i przedstawili teatrzyk dla dzieci z PM nr 1 "Kraina Uśmiechu" w Ostrołęce.

Wydarzenie to odbyło się w związku z obchodami w miesiącu kwietniu ŚWIĘTA KSIĄŻKI (2 kwietnia- Dzień Książki dla Dzieci i 23 kwietnia- Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich). Dzieciaki z ogromnym zainteresowaniem oglądały teatrzyk w wykonaniu swoich starszych kolegów i były zachwycone ich występem. Po przedstawieniu przedszkolaki wraz z młodzieżą tańczyli, śpiewali i kolorowali bajkowe obrazki. Wspólnym zabawom nie było końca. Przedstawienie tak bardzo spodobało się zgromadzonej publiczności, że zostaliśmy zaproszeni na kolejne teatralne występy. Bardzo dziękujemy młodzieży zaangażowanej w to przedsięwzięcie i życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swoich aktorskich talentów.

Ewa Grala

Dzień Kultury Rosyjskiej

dnia April 26 2018 Drukuj

W dniu 25 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Kultury Rosyjskiej. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji takich jak potrawy i wypieki rosyjskie, konkurs na najlepszy strój związany z kulturą rosyjską czy konkurs wiedzy o Rosji. Największym zainteresowaniem cieszyło się ciasto z wiśniami „Monastyrska Izba” (zdjęcia w galerii na stronie szkoły) oraz oczywiście PIEROGI. Uczniowie przygotowali zachwycające dekoracje, a w radiowęźle rozbrzmiewała muzyka rosyjskich wykonawców. Pierwszą nagrodę w konkursie za najlepszy strój otrzymała Kinga Jakubowska z klasy 1A (zdobiona suknia i ręcznie wykonane nakrycie głowy – Kakosznik), drugą nagrodę – Natalia Lisowska z klasy 1A (Natalia również upiekła Monastyrska Izbę), oraz trzecią nagrodę – Piotr Piórkowski z klasy 1A. Dochód z akcji w łącznej kwocie 161,20 zł zostanie przekazany na rzecz 2,5 letniego Antosia z fundacji „Jaś i Małgosia”.

Klasa 2B: Wiktoria Szczepanek z panią Tatianą Kryvenia.
Klasa 1B: Aleksandra Jakubiak, Patrycja Jankowska, Natalia Kania, Zuzanna Rybicka, Dominik Sendrowski, Katarzyna Żbikowska, Karolina Żebrowska, Dawid Pawłowski oraz 1A: Kinga Jakubowska, Natalia Lisowska, Piotr Późniewski, Hubert Zyra, Olga Borawska, Katarzyna Draba, Karolina Mierzejewska, Natalia Kojtek, Kamila Malec z panią Agnieszką Klimkowską.
Serdecznie dziękujemy panu Rafałowi Bacławskiemu za wykonanie zdjęć.

Finał I Międzyszkolnego Konkursu Języka Rosyjskiego „Piórko”

dnia April 26 2018 Drukuj

W dniu 25 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się finał I Międzyszkolnego Konkursu Języka Rosyjskiego „PIÓRKO” zorganizowanego przez I LO w Ostrołęce. Uczestniczący uczniowie uzyskali następujące wyniki:

• I miejsce – Palina Adzerykha – II LO w Ostrołęce
  • II miejsce – Katarzyna Draba z klasy 1A – I LO w Ostrołęce (pod opieką pani Agnieszki Klimkowskiej)
  • III miejsce – Dominik Sendrowski z klasy 1B – I LO w Ostrołęce (pod opieką pani Agnieszki Klimkowskiej)
  • IV miejsce – Kamila Malec z klasy 1A – I LO w Ostrołęce (pod opieką pani Agnieszki Klimkowskiej)

Serdecznie gratulujemy uczniom osiągniętych wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów!

Pragniemy również podziękować Wydawnictwu PWN oraz DRACO za ufundowanie nagród dla laureatów konkursu.

Organizatorki konkursu
Agnieszka Klimkowska i Tatiana Kryvenia.

Rekrutacja do internatu

dnia April 25 2018 Drukuj

Informacja i formularze do pobrania są dostępne na stronie szkoły www.lo1.ostroleka.pl w zakładce INTERNAT/Rekrutacja (po lewej stronie).

Gratulujemy recytatorkom!

dnia April 23 2018 Drukuj

14 kwietnia odbył się finał XXIV edycji Konkursu Recytatorskiego Twórczości C. K. Norwida pt. „Norwid o Ojczyźnie”. Recytatorzy z różnych szkół zaprezentowali swój talent interpretacji tekstów tego znakomitego polskiego poety. Szczególnymi osiągnięciami mogą poszczycić się uczniowie z I LO, którzy zajęli wysokie miejsca.
Oto lista nagrodzonych:

• I miejsce – Julia Płóciennik z klasy I D (pod opieką pani Agnieszki Ludwiczak)
  • III miejsce – Katarzyna Sęk z klasy I D (pod opieką pani Agnieszki Ludwiczak)
  • wyróżnienie – Roksana Bełdycka z klasy I A (pod opieką pani Beaty Sadowskiej)
  • wyróżnienie – Marta Łada z klasy II E (pod opieką pani Iwony Malinowskiej)