Nawigacja
Rada pedagogiczna Samorząd uczniowski Rada Rodziców Kontakt
Akty prawne
Statut
Szkolny program wych-prof
Procedura ds. frekwencji
Strategia Oświatowa Miasta
Historia
Wstęp
Narodziny szkoły
Dwudziestolecie międzywojenne
Okres wojny i okupacji
Powojenne dzieje szkoły
Dyrektorzy
Nauczyciele
Projekty
Comenius wielostronny
Comenius dwustronny
Kącik miłośnika angielskich struktur językowych
Stowarzyszenie
Aktualności
Statut
Cele
Zarząd
Założyciele/Członkowie
Geneza
INTERNAT
Aktualności
Rekrutacja
Regulamin
Samorząd
Galeria
Kontakt

Zakończenie roku szkolnego klas III

  dnia May 08 2018 Drukuj

27 kwietnia odbyło się zakończenie roku szkolnego klas trzecich. Na tę szczególną uroczystość młodzież klas 1A, 1B, 1D,1E, 1F, 2G i 2F przygotowała montaż poetycko-muzyczny, któremu przewodziły słowa: Nadzieja to czas bez pożegnań. Po refleksyjnej części artystycznej przyszedł czas na podziękowania i gorące gratulacje tym uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, odnotowali sukcesy w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, angażowali się na rzecz społeczności szkolnej i środowiska lokalnego oraz aktywnie działali w ZHR. Wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe i dyplomy uznania. Po części oficjalnej abiturienci spotkali się po raz ostatni w swoim gronie z wychowawcami. To kwietniowe przedpołudnie należało z pewnością do takich, które na długo pozostają w pamięci...

Młodzieżowa pierwsza pomoc

  dnia May 07 2018 Drukuj

Dnia 25 kwietnia 2018 r. w małej salce Hali Gołasia odbył się etap rejonowy Mistrzostw I pomocy PCK. Uczestnikami eliminacji byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Trzynaście zespołów miało do wykonania resuscytację krążeniowo-oddechową, zaopatrzenie złamania otwartego, krwotoku, oparzenia, II i III stopnia oraz odpowiedź na zestaw wylosowanych trzech pytań dotyczących działalności PCK i MCK. Najlepiej wypadły drużyny z SP Kadzidle, Gimnazjum w Myszyńcu i I LO w Ostrołęce. Nagrody dla najlepszych to książki i dyplomy. Zespół naszej szkoły będzie reprezentował Ostrołęcki Odział PCK 26 maja w Piasecznie podczas etapu okręgowego.

Skład zespołu I LO: Patrycja Trzaska, Natalia Dobrowolska, Magdalena Kadłubowska, Julia Tofel, Wiktoria Orzoł.

Opiekun
G. Kiejna

Święto książki!!!

  dnia April 27 2018 Drukuj

19 kwietnia 2018 r. w Czytelni Pedagogicznej w Ostrołęce wychowankowie naszego internatu przygotowali i przedstawili teatrzyk dla dzieci z PM nr 1 "Kraina Uśmiechu" w Ostrołęce.

Wydarzenie to odbyło się w związku z obchodami w miesiącu kwietniu ŚWIĘTA KSIĄŻKI (2 kwietnia- Dzień Książki dla Dzieci i 23 kwietnia- Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich). Dzieciaki z ogromnym zainteresowaniem oglądały teatrzyk w wykonaniu swoich starszych kolegów i były zachwycone ich występem. Po przedstawieniu przedszkolaki wraz z młodzieżą tańczyli, śpiewali i kolorowali bajkowe obrazki. Wspólnym zabawom nie było końca. Przedstawienie tak bardzo spodobało się zgromadzonej publiczności, że zostaliśmy zaproszeni na kolejne teatralne występy. Bardzo dziękujemy młodzieży zaangażowanej w to przedsięwzięcie i życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swoich aktorskich talentów.

Anna Baczewska
Ewa Grala

Dzień Kultury Rosyjskiej

  dnia April 26 2018 Drukuj

W dniu 25 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Kultury Rosyjskiej. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji takich jak potrawy i wypieki rosyjskie, konkurs na najlepszy strój związany z kulturą rosyjską czy konkurs wiedzy o Rosji. Największym zainteresowaniem cieszyło się ciasto z wiśniami „Monastyrska Izba” (zdjęcia w galerii na stronie szkoły) oraz oczywiście PIEROGI. Uczniowie przygotowali zachwycające dekoracje, a w radiowęźle rozbrzmiewała muzyka rosyjskich wykonawców. Pierwszą nagrodę w konkursie za najlepszy strój otrzymała Kinga Jakubowska z klasy 1A (zdobiona suknia i ręcznie wykonane nakrycie głowy – Kakosznik), drugą nagrodę – Natalia Lisowska z klasy 1A (Natalia również upiekła Monastyrska Izbę), oraz trzecią nagrodę – Piotr Piórkowski z klasy 1A. Dochód z akcji w łącznej kwocie 161,20 zł zostanie przekazany na rzecz 2,5 letniego Antosia z fundacji „Jaś i Małgosia”.

Organizatorzy:
Klasa 2B: Wiktoria Szczepanek z panią Tatianą Kryvenia.
Klasa 1B: Aleksandra Jakubiak, Patrycja Jankowska, Natalia Kania, Zuzanna Rybicka, Dominik Sendrowski, Katarzyna Żbikowska, Karolina Żebrowska, Dawid Pawłowski oraz 1A: Kinga Jakubowska, Natalia Lisowska, Piotr Późniewski, Hubert Zyra, Olga Borawska, Katarzyna Draba, Karolina Mierzejewska, Natalia Kojtek, Kamila Malec z panią Agnieszką Klimkowską.
Serdecznie dziękujemy panu Rafałowi Bacławskiemu za wykonanie zdjęć.

Finał I Międzyszkolnego Konkursu Języka Rosyjskiego „Piórko”

  dnia April 26 2018 Drukuj

W dniu 25 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się finał I Międzyszkolnego Konkursu Języka Rosyjskiego „PIÓRKO” zorganizowanego przez I LO w Ostrołęce. Uczestniczący uczniowie uzyskali następujące wyniki:

  • I miejsce – Palina Adzerykha – II LO w Ostrołęce
  • II miejsce – Katarzyna Draba z klasy 1A – I LO w Ostrołęce (pod opieką pani Agnieszki Klimkowskiej)
  • III miejsce – Dominik Sendrowski z klasy 1B – I LO w Ostrołęce (pod opieką pani Agnieszki Klimkowskiej)
  • IV miejsce – Kamila Malec z klasy 1A – I LO w Ostrołęce (pod opieką pani Agnieszki Klimkowskiej)

Serdecznie gratulujemy uczniom osiągniętych wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów!

Pragniemy również podziękować Wydawnictwu PWN oraz DRACO za ufundowanie nagród dla laureatów konkursu.

Organizatorki konkursu
Agnieszka Klimkowska i Tatiana Kryvenia.

Rekrutacja do internatu

  dnia April 25 2018 Drukuj

Informacja i formularze do pobrania są dostępne na stronie szkoły www.lo1.ostroleka.pl w zakładce INTERNAT/Rekrutacja (po lewej stronie).

Gratulujemy recytatorkom!

  dnia April 23 2018 Drukuj

14 kwietnia odbył się finał XXIV edycji Konkursu Recytatorskiego Twórczości C. K. Norwida pt. „Norwid o Ojczyźnie”. Recytatorzy z różnych szkół zaprezentowali swój talent interpretacji tekstów tego znakomitego polskiego poety. Szczególnymi osiągnięciami mogą poszczycić się uczniowie z I LO, którzy zajęli wysokie miejsca.
Oto lista nagrodzonych:

  • I miejsce – Julia Płóciennik z klasy I D (pod opieką pani Agnieszki Ludwiczak)
  • III miejsce – Katarzyna Sęk z klasy I D (pod opieką pani Agnieszki Ludwiczak)
  • wyróżnienie – Roksana Bełdycka z klasy I A (pod opieką pani Beaty Sadowskiej)
  • wyróżnienie – Marta Łada z klasy II E (pod opieką pani Iwony Malinowskiej)

Rekrutacja 2018
Kierunki kształcenia
Kwestionariusz osobowy
Regulamin
Rejestracja

Film o szkole

Matura 2018
Komunikat
Opłata za egzamin maturalny
Harmonogram
Deklaracje
Olimpiady
OKE
CKE
Dostosowania
Przybory
Informatyka
Dla Uczniów
Gazetka
Koła zainteresowań
Rozkład dzwonków
Podręczniki klasy I
Podręczniki klasy II
Podręczniki klasy III
Indywidulany program i tok nauki
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
XXII sesja SDiM
Dla Rodziców
Zebrania z Rodzicami
Dyżury nauczycieli
Regulamin Rady Rodziców
Reforma edukacji
List MEN do Rodziców
Różne