Konto ukryte dnia April 11 2011 Drukuj

14 października, czyli Dzień Edukacji Narodowej miał swoje uroczyste obchody w I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce. O godzinie 1000 na Hali im. A. Gołasia zebrało się liczne grono osób, którzy chcieli wziąć udział w akademii zorganizowanej z tej okazji. Przybyli goście:

• emerytowani nauczyciele,
  • wiceprezydent miasta Grzegorz Płocha,
  • ks. infułat Zygmunt Żukowski,
  • ks. kanonik Wiesław Białczak – nowy proboszcz parafii farnej
  • oraz przedstawiciele rodziców.

Obecni byli nauczyciele z dyrekcją, inni pracownicy szkoły oraz uczniowie.

Podczas uroczystości zostało wypowiedzianych wiele życzeń pod adresem nauczycieli i innych pracowników naszej placówki. Życzenia zdrowia, sukcesów zawodowych, spełnienia marzeń płynęły szczerze od wszystkich, którzy je wypowiadali. Serdeczne słowa usłyszeliśmy z ust uczniów, pana prezydenta, pani Elżbiety Podedworny – przedstawicielki rodziców, księdza proboszcza Wiesława Białczaka oraz dyrektor szkoły, pani Anny Małgorzaty Koronki. Wielokrotnie podkreślano misję i powołanie nauczyciela, jego ciężką, czasem niewdzięczną pracę, dającą jednak satysfakcję i poczucie wypełniania ważnej roli w życiu społeczeństwa, a czasem tylko pojedynczego człowieka. Zgromadzeni na akademii usłyszeli o nagrodzonych nauczycielach.

Uroczysty charakter tego dnia podkreśliła piękna część artystyczna. Chór szkolny wykonał piosenki z różnych musicali, a Karol Jędrzejczyk, uczeń klasy III G, zaprezentował teksty Leopolda Staffa i Zbigniewa Herberta na tle refleksyjnej muzyki Fryderyka Chopina. Poetyckie życzenia skierowane do wszystkich nauczycieli przez uzdolnionego recytatora oraz symboliczne czerwone róże wręczone emerytowanym nauczycielom przybyłym tego dnia do szkoły, zakończyły obchody Dnia Edukacji Narodowej w I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce.