"Dzień Kobiet" w Internacie

dnia March 09 2018 Drukuj

Obchody Dnia Kobiet w Internacie rozpoczęły się wczesnoranną pobudką Dziewcząt i wręczeniem bezcennych, praktycznych upominków od męskiej części mieszkańców Internatu. Natomiast wieczorem, p. Kierownik Marcin Polak złożył Dziewczętom życzenia wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń i uśmiechu na twarzy. O ten uśmiech zadbali następnie panowie, którzy pod opieką p. Michała Brzostka, przedstawili przygotowany dla wszystkich Pań, w tym obecnych w osobach Dyrekcji p. Anny Maksimowskiej, p. Magdaleny Wójcik i p. Sylwi Kujawy oraz wychowawczyń Internatu, występ satyryczny, w trakcie którego w ekspresywny sposób zaprezentowali kilka tematycznych skeczy oraz quiz z markowymi nagrodami dla zwyciężczyń.

Wigilia w Internacie

dnia January 03 2018 Drukuj

19.12.2017 r. w naszym internacie odbyły się „Jasełka”. W uroczystości tej uczestniczyli: Dyrekcja I LO, Kierownik, Wychowawcy i mieszkańcy internatu. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas wychowankowie, którzy przedstawili „Jasełka”. Całość dopełniały przepięknie zaśpiewane kolędy i pastorałki, które sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się Świąt. Po uroczystości wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Atmosfera tego wieczoru była wyjątkowa, a na zakończenie wychowankowie otrzymali świąteczne prezenty.

Podziękowania składamy wszystkim wychowankom zaangażowanym w przygotowanie wieczoru wigilijnego.

Ewa Grala

Mistrz ortografii 2017

dnia December 20 2017 Drukuj

13 grudnia 2017 r. w naszym internacie odbyło się podsumowanie IV Międzyinternackiego Konkursu „Mistrz Ortografii”.
Wyniki przedstawiły się następująco:

• I miejsce: Patrycja Powichrowska – Internat I LO
  • II miejsce: Łucja Samorajczyk – Internat I LO
  • III miejsce: Patrycja Zajda – Bursa Regionalna

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Ewa Grala

„Jasełka” dla dzieci z „Kolorowej Szkoły”

dnia December 19 2017 Drukuj

13 grudnia 2017 r. grupa wolontariuszy z naszego internatu odwiedziła dzieci z „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla dzieci niepełnosprawnych w Ostrołęce.
Po przedstawieniu przez młodzież „Jasełek” wspólnie śpiewaliśmy kolędy i pastorałki.
Dzięki zorganizowanej w internacie zbiórce pieniędzy przekazaliśmy dzieciom bon podarunkowy na zakup pomocy dydaktycznych.
Uczniowie „Kolorowej Szkoły” podarowali nam własnoręcznie wykonaną kartkę świąteczną z życzeniami w formie piktogramów.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję, a w szczególności młodzieży, która przygotowała świąteczne przedstawienie.

Aneta Ciepierska

Konkurs na „Kartkę Bożonarodzeniową”

dnia December 19 2017 Drukuj

14 grudnia 2017 r. został rozstrzygnięty V Międzyinternacki Konkurs Plastyczny na „Kartkę Bożonarodzeniową” organizowany przez Bursę Regionalną w Ostrołęce. Do konkursu przystąpiły wychowanki naszego Internatu. Złożyły ręcznie wykonane kartki świąteczne. Trzecie miejsce zajęła Patrycja Bałdyga. Otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową. Pozostałe wychowanki dostały słodkie upominki.
Gratulujemy!

Opiekunowie:

„Ozdoby świąteczne” – warsztaty

dnia December 13 2017 Drukuj

W dniu 7 grudnia 2017 r. w internacie odbyły się warsztaty: "Ozdoby świąteczne". Dziewczęta zdobiły styropianowe choinki, bombki, dzwoneczki kolorowymi i błyszczącymi cekinami. Wymagało to dużej precyzji, ale efekty okazały się bardzo ciekawe. Ozdoby zostaną zawieszone na naszej choince.

Wróżby andrzejkowe

dnia December 06 2017 Drukuj

30 listopada 2017 r. do internatu zawitały piękne i tajemnicze wróżki, które zamieniły popołudniowe „odrabianki” w wieczór magii. Przepowiadały przyszłość wróżąc z kart, kości, kolorów i tajemniczych kubeczków. Dziewczęta jak i chłopcy mogli dowiedzieć się także, jakie imię będzie miała bądź miał wybranek ich serca.

Wieczór dostarczył wiele emocji i świetnej zabawy.