Warsztaty w naszym internacie: „Ozdoby wielkanocne”

dnia April 07 2017 Drukuj

W dniu 5.04.2017 r. w świetlicy internatu odbyły się kolejne warsztaty. Tym razem wychowanki wykonywały ozdoby wielkanocne. Dzięki ich zdolnościom, zaangażowaniu i inwencji twórczej powstały barwne pisanki, które można podziwiać na wystawie w pokoju wychowawców w internacie. Uwierzcie, że warto. Zerknijcie też na nasze zdjęcia.

Danuta Prusińska
Magdalena Filochowska

Warsztaty: „Wycinanka kurpiowska w praktyce”

dnia March 22 2017 Drukuj

W dniu 20.03.2017 r. w świetlicy internatu odbyły się warsztaty: „Wycinanka kurpiowska w praktyce”.

W zajęciach uczestniczyły dziewczęta z naszego internatu oraz zaproszony gość, który podzielił się swoim doświadczeniem w tworzeniu wycinanek. Spotkanie przebiegało w przyjaznej i twórczej atmosferze. Uczestniczki zabrały się ochoczo do pracy, a muzyka w tle umilała czas.

Dziewczęta wykonały bardzo ciekawe prace, które można oglądać i podziwiać w naszej internackiej gablocie.

Danuta Prusińska
Magdalena Filochowska

Dzień Kobiet w Internacie

dnia March 17 2017 Drukuj

W dniu 08.03.2015 r. w Internacie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Chłopcy, pod opieką p. Michała Brzostka przygotowali kilka zabawnych skeczy oraz pokaz tańca, którymi zadbali o dobry humor zgromadzonych pań. Wychowawczynie oraz nasze dziewczęta z szerokim uśmiechem obserwowały aktorskie poczynania chłopców. Chłopcy przygotowali także konkurs, w którym nasze dziewczęta rywalizowały o zaproszenia na pizzę dla dwóch osób oraz o wejścia na siłownię. Na uroczystości obecne były p. Dyrektor Anna Maksimowska oraz wicedyrektor Magdalena Wójcik.

Pan Kierownik Marcin Polak złożył paniom serdeczne życzenia spełnienia marzeń i wszystkiego co najlepsze.

dnia December 22 2016 Drukuj

W poniedziałek 19.12.2016 r. w naszym internacie odbyły się "Jasełka", w których uczestniczyła Dyrekcja I LO, Kierownik i wychowawcy internatu oraz wychowankowie. Jak co roku, atmosfera tego wieczoru była wyjątkowa. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy, podzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie zdrowych, rodzinnych i białych Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie wychowankowie otrzymali świąteczne paczki ze słodyczami, ponieważ wszyscy w tym roku byli grzeczni;)

Szczególne podziękowania dla wybitnych aktorów oraz członków sekcji grająco-śpiewającej:)

mgr A. Ciepierska
mgr E. Pawlikowska

Akcja charytatywna dla dzieci z "Kolorowej Szkoły"

dnia December 22 2016 Drukuj

W piątek 16.12.2016 r. grupa wolontariuszy: K. Dobrzyńska, M. Drząszcz, D. Bartnicki, K. Samsel, M. Topa, A. Rykaczewska, P. Jędrzejczyk, J. Gwiazda wraz z wychowawcą Anetą Ciepierską, odwiedziła dzieci z ,,Kolorowej Szkoły" Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla dzieci niepełnosprawnych w Ostrołęce. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy oraz kolorowaliśmy świąteczne obrazki. Dzięki zorganizowanej wcześniej w internacie zbiórki darów i pieniędzy, przekazaliśmy dzieciom artykuły papiernicze, plastyczne, biurowe, gry, puzzle i książeczki edukacyjne. Będą one wykorzystane przez specjalistów do codziennej pracy z uczniami.

Koordynator akcji
mgr A. Ciepierska

III Międzyinternacki Konkurs „Mistrz ortografii” rozstrzygnięty!!!

dnia December 21 2016 Drukuj

15.11.2016 r. odbył się I etap konkursu „Mistrz Ortografii”, w którym wyniki przedstawiły się następująco:

• I miejsce – Jakub Kajzer
  • II miejsce – Malwina Fabecka
  • III miejsce – Łucja Samorajczyk

Wyżej wymienieni wychowankowie reprezentowali nasz Internat w II etapie konkursu. Gratulujemy!!!

Dnia 13.12.2016 r. odbyło się uroczyste podsumowanie międzyinternackiego konkursu „Mistrz Ortografii 2016”.
Wyniki przedstawiły się następująco:

• I miejsce – Łucja Samorajczyk – wychowanka Internatu I LO
  • II miejsce – Dominik Ceberek – wychowanek Bursy Regionalnej
  • III miejsce – Wiktor Skonieczny – wychowanek Internatu ZSZ nr 2

Ponadto, wyróżnione zostały następujące osoby:

• Malwina Fabecka – wychowanka Internatu I LO
  • Dominika Tomkiewicz – wychowanka Bursy Regionalnej
  • Karol Zakrzewski – wychowanek Internatu ZSZ nr 2
  • Patryk Gąska – wychowanek Internatu ZSZ nr 1

Wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcom nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!!!

Dziękujemy p. Dyrektor Annie Maksimowskiej, p. Kierownikowi Internatu Marcinowi Polakowi i Radzie Rodziców przy I LO za ufundowane nagrody.

Ewa Pawlikowska
Agnieszka Sawicka

Paulina wyróżniona!

dnia December 19 2016 Drukuj

Miło nam poinformować, że wychowanka Internatu Paulina Samsel została wyróżniona w organizowanym przez Bursę Regionalną w Ostrołęce IV Międzyinternackim Konkursie Plastycznym Na Kartkę Bożonarodzeniową. Do konkursu zgłosiliśmy trzy ręcznie wykonane kartki świąteczne naszych wychowanek. Rozstrzygnięcie i podsumowanie miało miejsce w czwartkowy wieczór 15-go grudnia. Paulina otrzymała nagrodę książkową i pamiątkowy dyplom.