Nawigacja
Rada pedagogiczna Samorząd uczniowski Rada Rodziców Kontakt
Akty prawne
Statut
Szkolny program wych-prof
Procedura ds. frekwencji
Strategia Oświatowa Miasta
Historia
Wstęp
Narodziny szkoły
Dwudziestolecie międzywojenne
Okres wojny i okupacji
Powojenne dzieje szkoły
Dyrektorzy
Nauczyciele
Projekty
Comenius wielostronny
Comenius dwustronny
Kącik miłośnika angielskich struktur językowych
Stowarzyszenie
Aktualności
Statut
Cele
Zarząd
Założyciele/Członkowie
Geneza
INTERNAT
Aktualności
Rekrutacja
Regulamin
Samorząd
Galeria
Kontakt

„Otrzęsiny w internacie”

  dnia November 09 2017 Drukuj

W dniu 26.10.2017 r. w internacie odbyły się „Pirackie Otrzęsiny” pierwszoklasistów. Na pokładzie statku gościli: Dyrekcja I LO, p. Kierownik i Wychowawcy.

Wychowankowie ze starszych klas, pod opieką p. Magdaleny Filochowskiej i p. Danuty Prusińskiej przygotowali szereg konkurencji. Były to m.in. taniec brzucha, zmywanie pokładu statku, zasmakowanie w pirackim posiłku i szukanie klejnotów.

W szranki stanęli najbardziej odważni i dzielni majtkowie. Poddani oni byli wielu próbom i podjęli walkę o przetrwanie. Posłusznie przyjmowali wyroki głównego dowódcy Piratów. Najwytrwalsi byli nagradzani złotymi dukatami prosto ze skrzyni skarbów pirackich.

Po przyjęciu chrztu i złożeniu przysięgi, zostali przyjęci do załogi pirackiej, a tym samym do naszego internatu. Odtąd godnie będą go reprezentować.

Wszystkim „Piratom” należą się podziękowania za zaangażowanie w przygotowanie pełnej humoru uroczystości, a p. Katarzynie Dziekońskiej za scenografię.

Samorząd Internatu

"Dzień Chłopaka" w internacie

  dnia October 06 2017 Drukuj

Dzień Chłopaka w naszym internacie miał miejsce 28.09.2017 r. Rozpoczął się niespodziewaną;) pobudką, podczas której chłopcy otrzymali prezenty. Na osłodzenie ,,odrabianek” dziewczęta wręczyły każdemu wychowankowi tabliczkę czekolady. Wieczorem natomiast odbyła się główna część uroczystości, połączona z ogniskiem integracyjnym. Dziewczęta przygotowały trzy skecze znanych polskich kabaretów oraz konkursy z nagrodami. Serdecznie dziękujemy za duże zaangażowanie i kreatywność wszystkim wychowankom, które brały udział w przygotowaniach i organizacji Dnia Chłopaka.

Nad całością uroczystości opiekę sprawowały wychowawczynie: A. Ciepierska, K. Dziekońska.

Kwaterowanie w Internacie

  dnia August 22 2017 Drukuj

Kwaterowanie wychowanków, którym przyznano miejsce w Internacie I Liceum Ogólnokształcącego rozpocznie się od godz. 1700 w niedzielę 03.09.2017 r. Wychowankowie przyjęci do Internatu meldowani będą w Internacie na pobyt czasowy. Zaświadczenia o zameldowaniu na pobyt czasowy w Internacie będą wystawiane dopiero po faktycznym zameldowaniu. W celu dopełnienia obowiązku zameldowania proszę o dostarczenie następujących dokumentów:

1. W przypadku ucznia pełnoletniego:

 1. Dowód tożsamości ucznia z numerem PESEL,
 2. Formularz zgłoszenia pobytu czasowego, wypełniony zgodnie z instrukcją drukowanymi literami, podpisany przez ucznia (na drugiej stronie druku w pkt 11 pod zapisem „stwierdzam wiarygodność powyższych danych”, w polu „własnoręczny czytelny podpis osoby zgłaszającej”). Formularz można pobrać w wydziale meldunkowym dowolnego urzędu gminy lub miasta.

2. W przypadku ucznia niepełnoletniego:

 1. Formularz zgłoszenia pobytu czasowego, wypełniony zgodnie z instrukcją drukowanymi literami, podpisany przez rodzica lub prawnego opiekuna (na drugiej stronie druku w pkt 11 pod zapisem „stwierdzam wiarygodność powyższych danych”, w polu „własnoręczny czytelny podpis osoby zgłaszającej”). Formularz można pobrać w wydziale meldunkowym dowolnego urzędu gminy lub miasta.

Uwagi do formularza:

 • Pkt 7 – Adres zameldowania na pobyt stały nie zawsze musi być tożsamy z adresem zamieszkania. Jeśli ktoś nie ma miejsca zameldowania na pobyt stały to zostawia puste miejsce.
 • Pkt 8 – Wypełniać, jeśli uczeń do dnia 04.09.2017 r. zameldowany był gdzieś na pobyt czasowy.
 • Pkt 9 – Adres nowego miejsca pobytu czasowego to adres Internatu: ul. Traugutta 1, 07-410 Ostrołęka. Nie wpisywać numeru lokalu (pokoju).
 • Pkt 10 – Deklarowany okres pobytu:
  – dla uczniów klas maturalnych – 4.09.2017 - 27.04.2018
  – dla uczniów klas niematuralnych – 4.09.2017 – 22.06.2018
  Mogą być inne daty, jeśli wiadomo, że ktoś wyprowadzi się wcześniej.
 • Pkt 11 – Nie wpisywać nazwiska i imienia pełnomocnika ani miejscowości i daty.

Kierownik Internatu
Marcin Polak

Podsumowanie całorocznego konkursu na najładniejszy pokój w internacie „Grafik czystości”

  dnia April 11 2017 Drukuj

10.04.2017 r. w świetlicy naszego internatu zostały wręczone nagrody w konkursie „Grafik czystości”.

 • I miejsce p. 22 (71 pkt)
 • II miejsce p. 15, p. 21, K1 (70 pkt)
 • III miejsce K3 (68 pkt)

Serdecznie gratulujemy!

A. Ciepierska, D. Prusińska

Wizyta bajkowych postaci w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce

  dnia April 11 2017 Drukuj

31.03.2017 r. grupa wychowanków z naszego internatu spotkała się z 3-latkami w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci (obchodzonego co roku 2 kwietnia). Młodzież przedstawiła teatrzyk, w którym wcieliła się w bohaterów z bajek dla dzieci: „Czerwony Kapturek” , „Jaś i Małgosia”, „Kopciuszek”, „Królowa Śniegu” oraz „Pinokio”. Wspólnie tańczyliśmy, śpiewaliśmy piosenki oraz kolorowaliśmy obrazki.

A. Ciepierska,
E. Pawlikowska

Międzyinternacki turniej piłki siatkowej

  dnia April 10 2017 Drukuj

23 marca 2017 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce rozegrano Międzyinternacki Turniej Piłki Siatkowej. Do rywalizacji stanęły drużyny ostrołęckich internatów: Internatu ZSZ nr 1, Internatu ZSZ nr 2, Bursy Regionalnej oraz drużyna gospodarzy – Internatu I LO. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów.

W tegorocznej edycji rozgrywek siatkarskich bezapelacyjnym zwycięzcą została drużyna Internatu ZSZ nr 2 w Ostrołęce. Reprezentanci naszego internatu uplasowali się na III miejscu. Drużyna internatu I LO wystąpiła w składzie: Klaudia Ciuchta (kapitan), Anna Archacka, Mateusz Lis, Kacper Romanowski, Bartłomiej Gnatkowski, Patryk Szok, Sebastian Krajewski, Dawid Bartnicki. Turniej zorganizowany został przez kierownika Internatu – p. Marcina Polaka oraz wychowawców p. Macieja Brzeskiego i p. Michała Brzostka.

Klasyfikacja końcowa:

 • I m – Internat ZSZ nr 2 w Ostrołęce (6 pkt)
 • II m – Internat ZSZ nr 1 w Ostrołęce (5 pkt)
 • III m – Internat I LO w Ostrołęce (3 pkt)
 • IV m – Bursa Regionalna w Ostrołęce (0 pkt)

Wyniki poszczególnych spotkań:

 • Internat ZSZ nr 2 – Internat ZSZ nr 1 – (2:1)
 • Internat I LO – Bursa regionalna – (2:0)
 • Internat I LO – Internat ZSZ nr 1 – (0:2
 • Internat ZSZ nr 2 – Bursa Regionalna – (2:0)
 • Internat ZSZ nr 2 – Internat I LO – (2:1)
 • Bursa Regionalna – Internat ZSZ nr 1 – (0:2)

Turniej szachowy w internacie

  dnia April 10 2017 Drukuj

16 marca 2017 r. w świetlicy Internatu I Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce odbył się I Międzyinternacki Turniej Szachowy w Szachach Szybkich. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie 10 minut dla zawodnika na partię. Pary zawodników w poszczególnych rundach kojarzono programem komputerowym ChessArbiter.

W turniejowe szranki stanęło 12 zawodników reprezentujących barwy 3 ostrołęckich internatów: Internatu ZSZ nr 1, Internatu ZSZ nr 2 oraz Internatu I LO. Gospodarze nie byli "zbyt gościnni" dla zaproszonych ekip, zajmując wszystkie premiowane atrakcyjnymi nagrodami miejsca I – VI. Pomysłodawcą turnieju był kierownik Internatu p. Marcin Polak. Pieczę organizatora i sędziego sprawował wychowawca p. Maciej Brzeski.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

 • I m (7 pkt) – Bartłomiej Gnatkowski
 • II m (6 pkt) – Jakub Kajzer
 • III m (5 pkt) – Łukasz Pazuła
 • IV m (4 pkt) – Konrad Orłowski
 • V m ( 3,5 pkt) – Kinga Olender
 • VI m ( 3 pkt) – Patrycja Bałdyga

Rekrutacja 2018
Kierunki kształcenia
Kwestionariusz osobowy
Regulamin
Rejestracja

Film o szkole

Matura 2018
Komunikat
Opłata za egzamin maturalny
Harmonogram
Deklaracje
Olimpiady
OKE
CKE
Dostosowania
Przybory
Informatyka
Dla Uczniów
Gazetka
Koła zainteresowań
Rozkład dzwonków
Podręczniki klasy I
Podręczniki klasy II
Podręczniki klasy III
Indywidulany program i tok nauki
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
XXII sesja SDiM
Dla Rodziców
Zebrania z Rodzicami
Dyżury nauczycieli
Regulamin Rady Rodziców
Reforma edukacji
List MEN do Rodziców
Różne